Hrajeme si: Oheň ve vesnicích

Hrajeme si: Oheň ve vesnicích
4. května 2013 Barvínek, Hrajeme si Autor: Luděk Strašák

Dnešní hru hrajte jenom s dozorem dospělých. Hlavním účelem je rozdělat na svém území oheň tak, aby přepálil provázek napjatý mezi dvě tyče a při tom si nenechat uhazit soupeři.

Soutěžit mohou dva nebo více týmů. Každý tým má ohraničené území – vesnici – kterou tvoří kruh o průměru dva až tři metry. V něm jsou noviny na podpal, třísky, dříví a taky dvě tyče, mezi kterými je přibližně ve výšce jeden metr přivázaný provázek.

Každý tým má k dispozici stříkací pistole nebo Pet láhve s propíchnutým vrškem, které poslouží stejně dobře jako ty pistole.

Na začátku hry se všichni hráči shromáždí na jednom místě. po odstartování běží do svých vesnic, kde se mezi tyčemi pokusí rozdělat oheň, a to tak, aby přepálil provaz napjatý mezi tyčemi.Zároveň se snaží, aby uhasili oheň ostatních týmů. Nesmí ale vstupovat do jejich vesnic, jen na oheň stříkají vodu ze svých pistolí.

Hra je bezkontaktní, nesmí se tedy při bránění nebo útočení dotýkat jeden druhého. Lze ovšem bránit oheň vlastními těly nebo jinými pomůckami.Zvítězí tým, kterému se podaří jako první dosáhnout tak vysokého plamene, aby přepálil napjatý provázek mezi dvěma tyčemi.