Máme rádi zvířata

Máme rádi zvířata
5. srpna 2019 Barvínek Autor: Anežka Wiewiorková

Máme rádi zvířata, protože jsou chlupatá a mají hebkou srst, zpívá se v jedné známé písničce. Pokud je to pravda a zvířata opravdu rádi máme, měli bychom se k nim také tak chovat. 

Barvínek bude tentokrát o lásce ke zvířatům a o tom, jak se o ně můžeme postarat.

Věděli byste, co dělat se zraněným zvířetem, které jste našli v lese? My z Barvínku jsme nad tím zkoušeli uvažovat, ale nic chytrého nás nenapadlo. Proto se Bětka vypravila do místa, kterému se říká Záchranná stanice pro volně žijící zvířata. Její budova se ukrývá v lese za Jinačovicemi u Brna. Jak název napovídá, na tomto místě zachraňují lidé zvířata, která přišla k úrazu, nebo je opustila maminka. Jejich cílem ale není zvířátko ochočit, ale pouze jim pomoci v náročném období a potom je znovu vrátit od přírody. Najdete tu tříměsíční poskakující veverku, kterou někdo přinesl opuštěnou z lesa, malého zajíčka bez oka, ale také výra, naši největší sovu, který si zranil jedno křídlo.

veverka

„Vzpomínám na malé labutě, které jsme jeli zachraňovat za Brno. Chodily po silnici mezi auty, říká se, že si labutě někdy silnici pletou s řekou,“ prozradila Bětce záchranářka Simona, která ji po areálu provedla. „Nakonec nás napadlo vzít je k jednomu rybníku, který byl v blízkosti, a tam už na ně čekala celá rodinka a zlobila se, kde byly,“ směje se Simona. „Tahle práce mi dává smysl,“ dodává.

V reportáži vás vezmeme do míst, kde se zraněná volně žijící zvířátka dávají dohromady a dozvíte se například, jak poznat, jestli už zvíře máme začít zachraňovat, nebo si jen jeho maminka odběhla na lov.

Kromě toho za námi do Barvínku přijde Anička, která se věnuje trénování psů. V její smečce jsou Gora, Keška a Tex, které učí psí kusy. Zároveň za ní chodí majitelé jiných psů, se kterými potom trénuje. Pokud budete mít na Aničku nějaký dotaz, můžete se zapojit v úterý 6. srpna od 16. hodiny.

Těší se na vás Áňa a Bětka