Nalaďte se na aprílový magazín!

Nalaďte se na aprílový magazín!

Pořad v souvislostech


Dubnový magazín
Budeme vysílat

Indiáni v Anthroposu
Život jako vystřihovánka
Ministranti v akci
Vysílali jsme

Jukebox Barvínku

Bylinkový Barvínek

Bylinkový Barvínek
Audioarchiv
4. dubna 2022 Barvínek Autor: Štěpánka Minárová

A není to apríl! Máme tady nový měsíc a s ním jarně laděný Magazín Barvínku. Ten bude opět nabitý - vydáme se například po stopách polského světce a mučedníka sv. Maxmiliána Kolbeho, přidáme návod na výrobu ekologického domácího čističe, v neposlední řadě nás čeká tip na knihu a nebude chybět ani soutěž!

Když to vezmeme pěkně popořádku, čeká nás další povídání z cyklu o vodě. Už víme, jak se voda dostává do našich domácností. A tentokrát nás bude zajímat, co se s ní děje, když naši domácnost naopak opouští. Kam mizí voda po spláchnutí prozradí Anička Slavíková z LIPKY.

Nesmíme opomenout, že nás také tento měsíc čekají Velikonoce, proto nebude chybět ukázka a pozvání na křížovou cestu očima dětí. Redaktorka Jitka Ingrová ji pro naše vysílání připravila společně s dětmi ze Základní školy Šebrov.

Co se skrývá pod titulem knihy "Můj bratr je mimozemšťan" se dozvíme od překladatelky Veroniky Clausové. Mimo jiné se dozvíme, jak obtížné může být disciplína překladatelství a jaká úskalí na překladatele mnohdy čekají.

Clausová_Veronika_Proglas_2022

Kniha francouzského spisovatele Florenta Bénarda vyšla v českém překladu teprve nedávno a vy máte šanci ji získat! Jak? Poslouchejte Magazín Barvínku v úterý 5. dubna od 16 hodin a zapojte se do naší soutěže.

Těší se na vás Verča Fráňová a její host Anežka Jakubcová!