O slovo se hlásí květnový magazín!

O slovo se hlásí květnový magazín!

Pořad v souvislostech


Květnový magazín
Budeme vysílat

Magazín Barvínku
Sluchátko v Barvínku
Sluchátko v Barvínku
Vysílali jsme


Magazín Barvínku

Vzhůru do oblak!
Jukebox Barvínku
Audioarchiv
2. května 2022 Barvínek Autor: Štěpánka Minárová

Máme tady květen a s ním pravidelný Magazín Barvínku. Proč se vlastně květnu někdy říká máj? Odpověd na tuto otázku uslyšíte právě v našem magazínu. A nejen to. Pokračuje náš seriál o vodě, nezapomeneme ani přidat další příběh z cyklu Svatí 20. a 21. století a podíváme se také na to, co nás všechno v májovém měsíci čeká. A máme pro vás také jednu novinku - tou je posila do našeho týmu. Od teď budete nově v Barvínku slýchávat Káťu Michal, kterou si hned v úterý představíme.

majkaAnička z Lipky vám v seriálu o vodě řekne, jak je to s vodou v krajině a jak ji zadržet, aby nám zbytečně neutíkala.

Vydáme se také do Afriky, kam nás zavede vyprávění o súdánské světici Josefíně Bakhitě. Příběh malé otrokyně, která se později změnou poměrů dostala do Itálie a stala se řeholnicí, byl dokonce zfilmován.

Podíváme se na květnové svátky a zjistíme, proč se slaví Ručníkový den, připomeneme si Den matek a posvítíme si na Den sousedů. Dozvíme se také, proč se staví májky.

A na závěr vás pozveme na ochutnávku jednoho květnového dílu Barvínku - na Otevírání studánek. Více se dozvíte v Magazínu Barvínku v úterý 3. května od 16 hodin. 

Těší se na vás Štěpánka a nově taky Káťa!