Pomoc bližnímu: Áně v Angole a další dobrovolnictví

Pomoc bližnímu: Áně v Angole a další dobrovolnictví

Pořad v souvislostech


Pomoc bližnímu: Áňe v Angole
Budeme vysílat

Děvče u plotny
Prosincový magazín
Prosincový magazín
Vysílali jsme

Jukebox Barvínku

S Aničkou a Jendou na skok v Zambii

S Aničkou a Jendou na skok v Zambii
Audioarchiv
31. března 2019 Barvínek Autor: Alžběta Havlová

Téma měsíce duben v naší půlroční soutěži Hrdina Barvínku zní POMOC BLIŽNÍMU. První dubnový Barvínek jsme se proto rozhodli věnovat dobrovolnictví. A kdo jiný by o tom mohl přijít povídat, než nějaký dobrovolník? Do studia přijde Anička Ambrozková, která strávila rok v salesiánském centru v Angole.

Anička nám popovídá třeba o tom, co je to vlastně dobrovolnictví a proč si jako cíl své pomoci vybrala zrovna africkou zemi Angolu. Své zážitky ze salesiánského centra popisovala na facebookovém blogu Áně v Angole. Ani po návratu však nepřestala s pomocí - ještě nyní organizuje různé projekty na pomoc tamním dětem.

Anička v Angole. Zdroj: autorčin FB

V Angole ještě zůstaneme - s dětmi v pražském Salesiánském centru jsme si povídali o tom, co je to projekt Dnes jím jako Angolan. Představili se nám Zdiška a Damián Mokrejšovi. Těšte se na zábavné povídání o tom, proč je dobré si občas vzpomenout na někoho, kdo se v životě nemá tak dobře jako my.

A pokud se vám pomáhání ostatním zalíbilo, můžete se zapojit třeba do akci Pošli to dál. O tom nám popovídá Radka Těšíková.

Jak jsme už zmínili, téma měsíce duben je "pomoc bližnímu". Pokud chceš získat bonusové body do soutěže Hrdina Barvínku, zašli nám na emailovou adresu junior@proglas.cz fotku nebo selfíčko na téma "Komu jsi tento měsíc pomohl/a?". Budeme se na Tvé fotky moc těšit! Galerii fotek, které jste nám již zaslali najdeš zde