Postní doba

Postní doba

Pořad v souvislostech


Postní doba
Budeme vysílat

Jaroslav Pavlíček: Jak přežít v zimě i divoké přírodě
Jaroslav Pavlíček: Jak přežít v zimě i divoké přírodě
Jak tráví Vánoce...?
Vysílali jsme


Věda není nuda - čeština

Věda není nuda - čeština

Adventní Barvínek
Audioarchiv
16. února 2018 Barvínek, Postní doba Autor: Simona Císařová

Postní dobou nás tentokrát v Barvínku provede otec Pavel Kafka. Zajdeme na návštěvu do společenství Žabky v kaluži a představíme si tipy k prožití postní doby.

Popeleční středou začala čtyřicetidenní postní doba, a proto si budeme povídat právě o tomto čase. Co to je půst a jak prožít postní dobu nám zajímavě vysvětlil host - otec Pavel Kafka z Biskupství brněnského. Myslíte, že je potřeba být o postu hladem? Pokud vás to zajímá, nezapomeňte si naladit naše vysílání.

Barvínek přijal pozvání do jednoho milého společenství s názvem Žabky v kaluži. Koordinátorka Petra Klašková nám poví, jak prožívají společná (nejen postní) setkání jinak obdarovaní lidé s mentálním postižením, rodiny a přátelé. Nebo proč si říkají právě Žabky v kaluži.

Připraven je také originální knižní tip od naší čtenářky Knihomilky. V postní době nám doporučí knížku, která nás může inspirovat k pravdivému poznání sebe sama.

Poradíme vám, kde získat oblíbený Postní misijní kalendář pro děti, který každý rok připravují Papežská misijní díla. Kalendář namaloval výtvarník Tomáš Velzel.

Jako vždy jsme se zeptali i vás dětí jak prožíváte postní dobu.

Příjemné postní poslouchání vám přeje Simona a Monika