Princ Mamánek v Barvínku

Princ Mamánek v Barvínku

Pořad v souvislostech


Princ Mamánek v Barvínku
Budeme vysílat

Magazín Barvínku
Magazín Barvínku
Sluchátko v Barvínku
Vysílali jsme


Vzhůru do oblak!
Jukebox Barvínku

Barvínek o povolání: Fyzioterapeut
Audioarchiv
18. října 2022 Barvínek Autor: Štěpánka Minárová

Na konci října míří do kin nová pohádka Princ Mamánek. O předlohu, scénář, režii, hudbu, a dokonce i o titulní roli se postaral jeden člověk. Je jím herec a hudebník Jan Budař. Jak se vypořádal se všemi těmito rolemi? A která z nich mu je nejbližší? Nejen o tom, jak se tvoří pohádka, nám bude vyprávět tento všestranný umělec v Barvínku.

Jan_Budar_rozhovor

Co má společného Jan Budař s princem Mamánkem? Jak sám představitel hlavní role tvrdí, vlastně vůbec nic. Podle jeho slov je úkolem herce ztvárnit i postavu, která mu není ničím blízká. A jaký Mamánek je? „Především jde o vzdělaného muže, který nemá moc velké zkušenosti se životem, protože zůstával ve skleníkovém prostředí zámku u maminky, kde mu bylo nesmírně dobře. Ale teď je najednou konfrontovaný s tvrdou realitou toho, co je za branami zámku,“ popisuje herec a režisér v jedné osobě.jana_nagyová_princ_mamánek

 

Do role své pohádkové maminky si vybral Janu Nagyovou, kterou mnozí znají jako Arabelu ze stejnojmenného televizního seriálu. Ta se díky roli královny vrací po mnoha letech před filmovou kameru. Podle Jana Budaře jde o jeden z nejkrásnějších comebacků na stříbrné plátno, které zná. Ostatně o tom se budete moci přesvědčit již 27. října, kdy se koná premiéra filmu. A pokud byste byli hodně netrpěliví, tak si můžete přečíst knihu Princ Mamánek, kterou Jan Budař napsal.

Veronika Khek Kubařová_princ_mamánek

 

Jak lze zvládnout režírovat film a být v něm zároveň i hercem? Jak vypadá natáčecí den? Jak dlouho trvá, než taková pohádka od počáteční myšlenky po poslední klapku vznikne? To se dozvíte v úterý 18. října od 17.10, v sobotu 22. října od 11 hodin nebo kdykoliv později  v audioarchivu.