Rallye Dakar

2. ledna 2007 Barvínek Autor: Luděk Strašák

V dnešním Barvínku jsme hovořili s Karlem Lopraisem o Rallye Dakar. Pan Karel Loprais, 58-letý závodník, je jednou z nejvýznamnějších postav historie Rallye Dakar. V kategorii kamiónů vyhrál už šestkrát. Čtyřikrát obsadil druhé místo a jednou třetí. V letošním roce nestartuje, ale jede v doprovodném...

V dnešním Barvínku jsme hovořili s Karlem Lopraisem o Rallye Dakar. Pan Karel Loprais, 58-letý závodník, je jednou z nejvýznamnějších postav historie Rallye Dakar. V kategorii kamiónů vyhrál už šestkrát. Čtyřikrát obsadil druhé místo a jednou třetí. V letošním roce nestartuje, ale jede v doprovodném vozidle. Jeho vyprávění o této drsné soutěži si můžete pžipomenout v Archivu pořadů, kde si najdete dnešního Barvínka. Letošní ročník Rallye Dakar, která startuje 6.1. z Lisabonu, můžete sledovat i on-line na internetu, pokud ovšem aspoň trochu zvládáte některý světový jazyk, na adrese www.dakar.com.