S Barvínkem na návštěvě Cirkusu LeGrando

S Barvínkem na návštěvě Cirkusu LeGrando

Pořad v souvislostech


Cirkus LeGrando
Budeme vysílat

Březnový magazín
Březnový magazín
Barvínek o skialpinismu
Vysílali jsme


Zdravotní klaun a doktor Miloň Milý
Jukebox Barvínku

Dětské filmy roku 2020 očima Radka Habáně
Audioarchiv
20. října 2019 Barvínek Autor: Anežka Wiewiorková

Taky jste vždycky chtěli mít doma hrazdu, ale rodiče vám říkali, že ji nemají kam dát? Taky jste zkoušeli v kuchyni žonglovat, ale všechny mandarinky vám popadaly na hlavu? Kluci a holky, nejste v tom sami! My jsme ale v Barvínku zjistili, že existují místa, kde vás žonglování a jiné cirkusové kousky rádi naučí. 

"V česku je spousta příležitostí pro vyzkoušení cirkusu, určitě najdete skupiny v Praze, v Plzni, v Olomouci, v Ostravě,” ujišťuje Konrád Heczko, který je součástí brněnského Cirkusu LeGrando. Do Brna Kohoutovic jsme se vypravili s mikrofonem, abychom zjistili, co všechno se můžete v tomto neobvyklém cirkusu s legračním jménem naučit. artisti

"Namátkou vzdušná akrobacie, tam patří trapézy nebo šály. Pak tady máme klasiku jako žonglování, klauny, chůzi po laně, jízdu na jednokolkách, přízemní akrobacii, a tak dále, “ vysvětluje Konrád, z jakých disciplín si děti nebo dospělí mohou vybrat. Cirkus LeGrando je plný klaunů a artistů, na první pohled byste je ale možná nepoznali: na trénink totiž chodí v civilu. Jak se můžete přesvědčit v Barvínku, který vysíláme v úterý 22. října od 16 hodin, klaun nemusí mít vždycky červený nos a zmalované tváře (stejně byste je v rádiu neviděli :-) ), což potvrdí svým improvizovaným vystoupením před mikrofonem klaun Míťa. Dozvíte se taky, jestli to fakíry bolí, když chodí po střepech, nebo polykají meče.

klauni

Zároveň nás zajímalo, jaké jste si pro tento školní rok vybrali kroužky - ne všichni asi chodíte zrovna do cirkusu. Uslyšíte odpovědi dětí z laboratorní školy Labyrint a o své zkušenosti se s vámi podělíme taky my - těší se na vás Áňa a Bětka!

Foto: Cirkus LeGrando