Skautský dobrý skutek

Skautský dobrý skutek

Pořad v souvislostech


Skautský dobrý skutek
Budeme vysílat

Moře, řeka, ledovec – reportáž z kurzu přežití
Na vodu už jezdím jenom s Vendou....
Na vodu už jezdím jenom s Vendou....
Vysílali jsme


Moře, řeka, ledovec – reportáž z kurzu přežití

Jedinečné Japonsko

Jedinečné Japonsko
Audioarchiv
6. dubna 2019 Barvínek Autor: Alžběta Havlová

Jedním ze skautských zákonů je také "skaut je prospěšný a pomáhá jiným". A protože měsíc duben věnujeme tématu pomoc bližnímu, do Barvínku si tentokrát pozveme skauty, kteří nám povykládají o projektu Skautský dobrý skutek.

Pořádají benefiční konferty, dobročinné akce, uklízejí Česko, adoptují si děti v Africe.. Skauti pomáhají všude, kam se podíváte. Služba bližnímu i vlasti je také jedním z jejich psaných (i nepsaných) zákonů. V Barvínku si popovídáme s Ivetou Zieglovou, skautkou z Brna, která nám řekne více o projektu Skautský dobrý skutek - ten začíná již 19. dubna a zapojit se do něj mohou všichni skauti, kteří chtějí pomáhat ve svém okolí.

Díky tomuto projektu vznikla v Šumperku krásná tradice, kdy tamní mladí skauti v této jarní době vždy pořádají benefiční koncerty na podporu někoho, kdo to zrovna potřebuje. Nejen o ní nám popovídá její organizátor a skaut Ondra Havlíček. 

A zavítáme také do skautské klubovny oddílu vodních skautů v Popůvkách. Skauti v čele s vedoucím Waunem nám řeknou o pečení vánoček pro dlouhodobě nemocné. Jejich středisko Hiawatha navštěvuje lidi v nemocnici již 14. rokem.

Nalaďte si Barvínek v úterý 9. dubna v 16 hodin a dozvíte se vše možné i nemožné o skautech, kteří pomáhají. U nás, v zahraničí a možná se koukneme i do minulosti.