Svatý Václav

Svatý Václav

Pořad v souvislostech


Čeští patroni - 100 let republiky
Budeme vysílat

Barvínek
Soutěžní Hrdina Barvínku
Bětka a Jenda v Jižní Americe
Vysílali jsme


Barvínek ve Stínadlech

Kněz parkourista

Kněz parkourista
Audioarchiv

Svatý Václav bude naším průvodcem v úterním Barvínku. Od 16.00 hodin si popovídáme se sochou svatého Václava nebo si zkusíme zbroj.

Při pátrání po stopách knížete Václava se zaměříme na současné vládce naší země. Zeptáme se poslance Marka Výborného, zda se současní politici cítí jako pokračovatelé svatého Václava nebo v čem se snaží být jako on.

Popovídáme si se jmenovcem, otcem Václavem Sloukem z farnosti kostela u svatého Jakuba v Brně. Zeptáme se, co má otec Václav se svým patronem společného nebo co ho nejvíce zajímá.

Hledat budeme i důležitá místa spojená se svatým Václavem. Vydáme se rovnou do hlavního města Prahy, kde najdeme důležitou jezdeckou sochu svatého Václava.

Když se řekne svatý Václav, nesmíme zapomenout také na svatováclavskou zbroj. Ta je součástí korunovačního pokladu.  Moderátorka Romana Odstčilová si ji dokonce vyzkoušela na vlastní kůži.

I knihomilka přidá svůj tip na napínavé čtení, které by Vám nemělo uniknout.

Na slyšenou se těší a krásný sváteční den přejí - Simona a Romana

NyníKomorní hudba
Skladba: Klavírní kvartet Es-dur op 56 - Allegretto moderatissimo; Autor: Dusík Jan Ladislav; Sóla: Bartoň Hanuš - klavír; Soubor: Quartet Apollon
02:00Křesťan a svět
02:25Písně
03:00Folklorní okénko
03:54Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Ranní magazín

Regiony

Regiony

Písemná soutěž Proglaso

Odpovídejte na písemnou část soutěže Proglaso!