Vánoce s pohádkou

Vánoce s pohádkou

Milé děti a milí příznivci pohádek a kouzelných vyprávění. O letošních Vánocích máme pro vás připravenu celou řadu pohádkových příběhů - autorských i klasických lidových - zaposlouchejte se ....

Na Štědrý den dopoledne v 11 hodin uslyšíte starobylou pohádku s názvem Divotvorný meč, ve které bílý kůň pomůže chudému mládenci Vojtěchovi. Pomůže mu získat srdce princezny, ale nebude to mít vůbec lehké.

24., 25., 26. a 27. prosince pro vás vždy ve 14 hodin otevřeme knížku Terezie Radoměřské Vánoce pro kočku. Na Štědrý den tak uslyšíte vyprávění o oslíkovi a volkovi, na Boží hod o vánočním stromečku, 26. prosince se dozvíte, proč slavík zpívá v noci a v neděli 27. prosince se seznámíte s kočkou Bertou.

 V rámci vánočních večerních pohádek pro děti otevřeme knížku Pasáček Asaf. Zavede vás mezi pastýře, pasoucí svá stáda na kopcích okolo městečka Betléma. Spolu s nimi prožijeme noc, ve které zářivá hvězda celému světu ohlásila narození Božího Syna a staneme se i svědky hledání a pronásledování malého Ježíše. Kouzelná olivová ratolest, kterou dostal malý pasáček Asaf od anděla, provede hrdinu našeho příběhu všemi nástrahami.

Tři pohádky jsou pro vás připraveny ve čtvrtek 31. prosince ve dvě hodiny odpoledne. První vypráví o kmotře Bídě, která se nastěhuje k jednomu člověku. Druhá je o třech taškářích, kteří napálí lakomého hostinského. A třetí příběh vypráví o dvou zlodějíčcích, kteří vymyslí, jak obrat velebného pána.

Pohádkové vyprávění o tom, jak šel mládenec za svou hvězdou, naladíte na Nový rok ve 14 hodin. Jeden mládenec se vydá na cestu za svou vysněnou dívkou. Ale co jí ve skutečnosti může nabídnout?

Proglasáci vám přejí krásné a požehnané vánoční svátky!