Ve finále Proglasa zvítězil Jakub Šana

 Ve finále Proglasa zvítězil Jakub Šana
29. října 2017 Barvínek Autor: Luděk Strašák

Přišel jsem, soutěžil jsem, zvítězil jsem. To si mohl po finále dlouhodobé soutěže říct v Hradci Králové Jakub Šana, který v zápolení pěti nejúspěšnějších soutěžících získal v pátek 27. října nejvíc bodů. Ale v ten den tak úplně o vítězství nešlo.

Finále soutěže je odměnou pro pět nejpilnějších sběratelů bodů v dlouhodobé soutěži. Letos poprvé pět, protože čtyři postoupili ze semifinále (Terezka a František Krejčí, Jakub Šana a Vojta Hošek) a pátý - Jindra Petr - postoupil bez semifinále, protože získal v uplynulém roce nejvíc bodů.

Na soutěžící čekaly v budově hradeckého Nového Adalbertina nejrůznější soutěže: Kunsthistorik, doplňování, kdo ke komu atří, skrývačky, hudbyznalec a další. Po napínavém průběhu zvítězil relativně s přehledem Kuba Šana. Na druhém místě skončil druhý z minulého ročníku Vojta Hošek a třetí jediná dáma mezi pány Terezka Krejčí. Jindra a František se podělili o čtvrté místo.

Po vydatném obědě čekala účastníky ještě úniková hra Bílá past a Bílá věž. Ta už tedy nebyla úniková hra, to byla vyhlídka na deštěm smáčený Hradec Králové.

Reortáž z finále naladíte v říjnovém magazínu Barvínku v úterý 31: října a v sobotu 4. listopadu.

DSC_6852