Velkomoravské dobrodružství

Velkomoravské dobrodružství
11. června 2013 Barvínek Autor: Luděk Strašák

V Barvínku v úterý 11. 6. a v sobotu 15. 6. se ohlédneme za Velkomoravským dobrodružstvím, vědomostní soutěží, která se odehrávala od ledna do června na území brněnské diecéze.

Do soutěže se zapojily téměř dvě tisícovky školáků od třetí do deváté třídy. A jak všechno probíhalo?

Soutěž měla tři kola: domácí, farní a děkanátní. V domácím kole školáci odpovídali na otázky z života Cyrila a Metoděje. Otázky byly navíc formulovány tak, že z nich bylo možné získat další informace.

Ve farní části soutěže se zhodnotily výsledky z domácí části, soutěžící napsali test a potom si také zahráli několik her, které byly inspirovány životem Cyrila a Metoděje. Z farních kol postoupila třetina účastníků do děkanátních finále. Do této části se probojovalo asi 650 účastníků. Podle svého bydliště byli rozděleni do deseti děkanátních kol, která se konala po celý květen.

A reportáž z děkanátních kol nabídneme v dnešním Barvínku. Na děti čekal vědomostní test, hry po skupinkách na různých stanovištích a závěrečné finále, do kterého postoupilo 6-8 nejúspěšnějších z každé kategorie. Po celou dobu sbírali soutěžící body a ten, kdo jich měl nejvíc, vyhrál.

Vítězové si mohli vybrat z různých cen, pořadatelé nabízeli např. knihy, hry, flash disky, vstupenky do haly Bongo nebo do ZOO a další.

Autentické zvuky ze soutěžního klání naladíte v dnešním Barvínku.

Kompletní výsledky a fotogalerii ze všech finálových kol naleznete na stránkách Katechetického centra v Brně.