Ze Žďáru do Ria

Ze Žďáru do Ria
19. října 2012 Barvínek, Šmrnc Autor: Luděk Strašák

V pořadu Všimli jsme si se v pátek 19. 10. od 16 hodin a v sobotu 20. 10. od 11.05 uslyšíte ohlédnutí za Celostátním setkáním mládeže ve Žďáru nad Sázavou, ale také důležité informace ohledně Světového dne mládeže 2013 v brazilském Riu de Janeiro.

Hlavní slovo pochopitelně dostane ředitel Sekce pro mládež ČBK P. Jan Balík, který žďárské setkání zhodnotí komplexně s ohledem na jeho přesah do každodenního života mladých lidí. Zeptali jsme se ale také dalších účastníků zapojených do přípravného týmu, jak se jim setkání líbilo a jak je hodnotí. V pořadu uslyšíte i rozhovor se starostkou Žďáru nad Sázavou Dagmar Zvěřinovou, která tuto akci zhodnotí ze svého úhlu pohledu.

Jak se dovíme, častým omylem je, že činnost Sekce pro mládež se svými Centry mládeže je vnímána jako organizace, která pouze připravuje nejrůznější setkání. Její hlavní činnost je ovšem rozložená do celého roku, protože nejrůznější formou pracuje na formaci mladých lidí, kteří se snaží nějakým způsobem najít svoje místo v církvi, a také na formaci těch, kteří tyto mladé formují. Takto fungují Kurzy animátorů, Kurzy partnerství, Studijně formační kurz pro lidi pracující s mladými a další aktivity. Tato činnost je tedy korpusem dortu a samotná setkání jsou jen sladkou šlehačkou na jeho povrchu.

A k té šlehačce v roce 2013: Setkání v Rio de Janeiro proběhne 23.-28. července. týden předtím proběhne týden v diecézi, která je asi 100 km od Ria. Přihlášky je nutné odevzdat do půlky ledna 2013. Je možné se přihlásit dvěma způsoby, buďto si seženete vlastní letenku a budete platit pouze pobyt, nebo si i letenku necháte objednat od Sekce pro mládež. V tomto případě bude cena pobytu kolem 45.000 Kč. O konečné ceně setkání se ještě jedná, bude záležet na různých grantech a darech, které Sekce pro mládež ještě shání a bude shánět během dalších měsíců.

Více informací hledejte na stránkách https://rio2013.signaly.cz.