Známe Hrdinu Barvínku!

Známe Hrdinu Barvínku!
19. června 2019 Barvínek Autor: Alžběta Havlová

Od února do června jste se mohli zapojit do dlouhodobé soutěže Hrdina Barvínku. V úterý 18. června proběhlo velké finále, do kterého se dostalo osm dětí. A my známe vítěze celé soutěže!

Na prvním místě se umístil Víťa Nožka z Bystřice pod Hostýnem!

Víťa a jeho řezby.

"Jsem moc rád, že jsem to vyhrál. Přál jsem si jet na kurz přežití, takže se moc těším!" nám řekl Víťa, který během celého půl roku posbíral dohromady 57 bodů. O soutěži Hrdina Barvínku se dozvěděl v časopisu pro ministranty Tarsicius. Víťa totiž v Bystřice pod Hostýnem ministruje. Jak jsme už mohli zjistit během soutěže, Víťu baví vyřezávání a také další ruční práce, jak nám prozradil. Více se o našem vítězi můžete dozvědět v příštím Barvínku!

Na druhém místě se umístil Jindra Petr!

Jindra Petr, druhý Hrdina Barvínku.

Jindra měl dohromady 56 bodů. Moc mu gratulujeme. Také se vydá na kurz přežití společně s Víťou a třetím výhercem, kterým se stala...

Markéta Prudilová!

Markétka a její fotka ze soutěže Hrdina Barvínku.

Markétka studuje na Biskupském gymnáziu v Brně, o soutěži se dozvěděla z vysílání Radia Proglas. A protože o Jardovi Pavlíčkovi a jeho kurzu slyšelo samé dobré věci, rozhodla se, že se také zapojí. Celkově získala 54 bodů.

Na čtvrtém místě se umístil Prokop Škrabálek. Ten získal 52 bodů (a kromě toho i poukázku do Decathlonu na 2 000 Kč a knížku od J. Pavlíčka Trosečníkem v drsné přírodě). Gratulujeme!

Prokop Škrabálek rád běhá.

Páté místo obsadil Jeňa Šťasta, který za celý půlrok získal 50 bodů, posíláme mu poukázku do Decathlonu na 1000 Kč a také knížku Trosečníkem v drsné přírodě. Blahopřejeme!

Jeňa Šťasta.

Ema Přikrylová se svými 48 body se umístila na 6. místě, do přírody ji Skaut Junák vybavil nožem Opinel, získává také knížku od Jardy Pavlíčka. Gratulujeme! :-)

Ema je skautka, studuje na Vídeňském gymnáziu v Brně.

Sedmé místo obsadila Štěpánka Ivičičová, která získala 43 bodů. Získává KPZ od Skauta Junáka a knížku do divoké přírody od Pavlíčka. Super Štěpánko!

Štěpánka Ivičičová.

A osmé místo obsadila Bětka Hnízdilová, která získala 41 bodů. Bětce pošleme knížku Trosečníkem v drsné přírodě a CD nebo knihu dle vlastního výběru :-)

Bětka Hnízdilová.

Rozhovory s našimi prvními třemi výherci si můžete poslechnout v Barvínku 25. června. Na kurz přežití, který se uskuteční v červenci, vyrazí s našimi výherci redaktorka Hanka a vše pro vás zdokumentuje!

Všem soutěžícím gratulujeme!