Fotbalový zápas kněží Čech proti Moravě skončil smírem

10. května 2011 Šmrnc, Barvínek Autor: Luděk Strašák

Fotbalový zápas kněžských výběrů, který se odehrál v Ovčárech u Kolína skončil spravedlivou remízou 4:4. V prvním poločase měl navrch český tým, druhá půle patřila Moravanům.

Čechy - Morava 4:4 (2:1)

branky 8. a 26. Martin Sklenář, 69. Libor Buček (penalta), 82. Marek Miškovský - 62. a 83. Jan Kotík,  40. Petr Káňa, 73. Jaroslav Kníchal

Diváků: cca 30, rozhodčí: Marek Radina

Sestavy:

Čechy: Kamil Vrzal (Uhlířské Janovice) - Marek Miškovský (Sedlčany), Jan Böhm (Votice), Martin Vlček (Sedlčany),  Manuel Lobo -  Pedro Diaz (oba Praha), Daniel Janáček (Praha-Řepy), František Sadílek (Praha), Lohel Klindera (Praha), Libor Buček (Klenčí pod Čerchovem) - Marek Sklenář (Praha-Kobylisy), Martin Sklenář (Kolín),

Morava: Jindřich Čoupek (Přímětice) - Miloš Mičánek (Šlapanice), Ondřej Jirout (Náklo), David Ambrož (Pavlice), Stanislav Suchánek (Štíty) - Jan Kotík (Přímětice), Václav Jícha, Petr Káňa (bohoslovci), Jaroslav Kníchal (vojenský kaplan), Michal Šálek (Velehrad) - Pavel Pacner (Mutěnice), Svatopluk Pavlica (Kostelec u Kyjova)

Fotografie: František Stráník.

Úplnou fotogalerii ze zápasu hledejte zde.

Na krásný fotbalový stadión v Ovčárech u Kolína se v úterý 10. května 2011 sjeli kněží z Čech a Moravy, aby spolu vybojovali další utkání v řadě přátelských utkání. Oba týmy byly tentokrát kompletní, a tak nebylo nutné si hráče navzájem půjčovat, jak tomu bylo v minulých zápasech. Jak domácím tak hostům chyběly posily z obrany, v českém týmu otec Marek Hric z Ostrova nad Ohří, který je v rekonvalescenci po zlomenině nohy, v moravském týmu chyběla dvojice středních obránců Jan Bleša, Jan Nekuda.

Do prvních šancí se dostali hned v první minutě Moravané, kteří dvakrát nebezpečně vystřelili. Poté ovšem otěže utkání převzali domácí. Na dlouhý pas Libora Bučka ze středového kruhu si na levé křídlo naběhl Martin Sklenář a podél vyběhnuvšího moravského brankaře skóroval. Psala se osmá minuta. Rychlonohý domácí útočník ještě jednou nebezpečně vystřelil hned z dalšího protiútoku, brankař Jindřich Čoupek byl tentokrát na místě.

Moravští hráči se nebyli schopni propracovat do blízkosti Vrzalovy brány a stříleli z dálky. Za povšimnutí stály pokusy Miloše Mičánka a hlavně Jaroslava Kníchala, který - jako vojenský kaplan - má ke střelbě blízko. Po jedné takové střele vznikl v české šestnáctce docela slušný závar s třemi nebezpečnými střelami v krátkém sledu za sebou, ale český tým se ubránil. A téměř z protiútoku ve 26. minutě zápasu udeřilo na druhé straně znovu. A opět u toho byla dvojice Buček - Martin Sklenář. První jmenovaný napálil míč z trestného kopu do zdi, od které se odrazil k druhému jmenovanému, který z voleje z hranice pokutového území výstavní střelou vymetl pavučiny v levém horním rohu branky. 2:0.

Stejná situace se odehrála i na opačném konci hřiště. po přímém kopu Jaroslava Kníchala se míč odrazil k Janu Kotíkovi, který ovšem mezpracoval ve velké rychlosti míč.

A s moravskou obranou mohlo být hůř. Po dalším rychlém kontru ve 35. minutě centroval Martin Sklenář, jeden z moravských obránců zahrál  neúmyslně rukou a v ponechané výhodě trefil Marek Sklenář jen tyč moravské brány.

Moravští hráči už měli v tu dobu lépe zorganizovanou obranu a především skvěle pozičně hrající Miloš Mičánek eliminoval rychlonohé české útočníky. A pět minut před přestávkou stačili ještě moravští hráči snížit. Bohoslovec Petr Káňa si u autové čáry vyměnil míč s Honzou Kotíkem, kličkou do středu hřiště zmátl hned tři české obránce a jeho střela zapadla k levé tyči české branky. Borci tak odcházeli do kabin za stavu 2:1.

O poločasový rozhovor jsem požádal Martina Sklenáře, autora dvou branek a moravského střelce Petra Káňu.

Do druhého poločasu vstoupilo s větším elánem moravské družstvo, které mnohdy zatlačilo domácí do hluboké defenzívy. Ti se naopak spoléhali na rychlé brejky, kterými hrozili především bratři Sklenářové podporováni Liborem Bučkem. Moravský tlak sílil, střelu Jaroslava Kníchala zachraňoval na brankové čáře obránce Jan Böhm, pokus Miloše Mičánka z trestného kopu vyrazil bravurně Kamil Vrzal, stejně tak i následnou střelu přímo z rohového kopu. Ujala se až střela Jana Kotíka z 62. minuty, kterého našel přesným centrem z levé strany Michal Šálek. Krátce po vstřelené brance nám poskytl stručný rozhovor.

Moravský střelec ovšem pomohl českému týmu znovu se ujmout vedení, nedovoleným způsobem zastavil v pokutovém území sprintujícího Martina Sklenáře.  Nařízenou penaltu suverénně proměnil Libor Buček. Ovšem už o čtyři minuty později bylo srovnáno. Na roh Pavla Pacnera si naskočil Jaroslav Kníchal, který překonal hlavičkou do protipohybu brankáře českého týmu.

A s českým týmem mohlo být ještě hůře, ale střelu bohoslovce Václava Jíchy zastavila tyč.

V 82. minutě se v moravské šestnátce prosadil po rohu hlavou obránce Marek Miškovský. Ale Moravané se nevzdali a hned o minutu později se po elegantní patičce Pavla Pacnera dostal ke střela Jan Kotík a srovnal celkové skóre.

Přestože se ještě v závěrečných minutách střílelo nebezpečně na obou stranách, žádný z pokusů nezaskočil připravené brankáře.

Podle pamětníka Pavla Pacnera to bylo poprvé, kdy zápas skončil nerozhodně.

A ještě dva dojmy fotbalistů. Jaký byl zápas podle Manuela Loba, Španěla v českých barvách a podle Miloše Mičánka, který dirigoval moravskou obranu.

NyníRanní proud
Píseň: Jen se rozhodnout (2017); Interpret: Večery v jednom; Album: Večery v jednom: Maják
09:00GenZ
09:46Písně
10:00Zprávy ČRo Plus
10:05Dopolední proud
10:15Uši k duši (Rádio 7)
10:30Dopolední proud - Folklor