Na návštěvě u hradní paní

Na návštěvě u hradní paní

Pořad v souvislostech


Svatá Zdislava
Budeme vysílat

Škola v karanténě
Škola v karanténě
Rytíři
Vysílali jsme


Dubnový magazín

Když prší...
Jukebox Barvínku
Audioarchiv
23. března 2020 Barvínek Autor: Anežka Wiewiorková

Letos si připomínáme 800 let od narození jedné hradní paní, která pomáhala chudým a nemocným. Je to svatá Zdislava, a v Barvínku ji představíme společně se sestřičkou Guzmanou Valentovou, která je pokračovatelkou v díle této světice.

Nejen o nemoci a uzdravení bude další Barvínek. V čem nám může být svatá Zdislava vzorem? „Prakticky ve všem, ale především v té její touze po poznání, která s sebou nese touhu po vědění a poznávání našich bližních. Takže péče o druhé, o rodinu, o sebe, v tom nám je příkladem – tím, jak se zajímala o druhé, jak se jim věnovala. A tím, jak poctivě žila obyčejný, každodenní život. A taky v soucitu. To neznamená, že ostatní lituju, ale že se o ně zajímám,“ to říká v Barvínku věnovaném životu svaté Zdislavy sestřička Guzmana Valentová.

O tom, že paní nebylo ve středověku běžné oslovení, a jaké to pro Zdislavu bylo, žít s manželem Havlem na hradě Lemberku, uslyšíte v Barvínku, který připravily jeho dřívější redaktorky Síma a Romča.

Vysíláme v úterý 24. března od 16.00 a v sobotu 28. března od 11.05.

 

NyníDuchovní hudba
Skladba: Snímání z kříže Ježíše Krista, spasitele našeho (2.část) - Aria: "Dovria bastarti, ingrato"; Autor: Richter František Xaver; Dirigent: Válek Roman; Sóla: Olech Piotr - contratenor; Soubor: Czech Ensemble Baroque & Choir
22:00Smysl utrpení nevinného...
22:30Živý růženec (bolestný)
23:00Duchovní hudba
23:40Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...