S Aničkou a Jendou na skok v Zambii

S Aničkou a Jendou na skok v Zambii

Pořad v souvislostech


S Aničkou a Jendou na skok v Zambii
Budeme vysílat

Magazín Barvínku
Magazín Barvínku
Sluchátko
Vysílali jsme


Výlet na Měsíc

Výlet na Měsíc

Cyklo-Barvínek
Audioarchiv
21. listopadu 2021 Barvínek Autor: Veronika Fráňová

Jenda a Anička jsou mladí manželé z Brna. Proč je vítr zavál právě do Zambie? A co tam přesně dělali? To se dozvíte v Barvínku 23. listopadu od 16 hodin.

Jenda pracuje v jisté firmě, která se zabývá zelenými destičkami v elektronice, Anička vystudovala obor porodní asistentka, což je podle ní vždycky zabiják jakékoliv konverzace. Protože měli dle jejich slov zatím spoustu času a málo závazků, rozhodli se, že je ten správný čas na to, aby vyjeli do světa a sloužili tam mladým.
Chingola

„Zambie je jedna ze zemí Jižní Afriky. Komu to nic neřekne, tak zkusím napsat, že se nalézá pod rovníkem. Celá země je rozlohou 10x větší než Česká republika, a tak jen dostat se z hlavního města Lusaky do našeho příštího domovského města Chingoly je jako jet na výlet z Jablunkova do Aše. Ale bude to určitě trvat mnohem dýl díky stavu afrických silnic. Střechu nad hlavou, kukuřičnou kaši a hromadu práce nám zde zajistí místní salesiánská komunita v Chingole,“ toto napsali na svůj web Na skok v Zambii Jenda a Anička Barešovi, kteří se rozhodli strávit prostřednictvím salesiánské misijní organizace SADBA sedm měsíců jako dobrovolníci v africké Zambii. Jaká byla realita a jak moc se lišila od jejich očekávání? Čekala je tam pověstná kukuřičná kaše a co všechno s místními dětmi nakonec podnikali?

zambijská_dívka

Jak se liší práce se zambijskými dětmi od té v Česku a co mají africké děti naopak společného s těmi evropskými? Kolik nových jazyků se Anička s Jendou naučili? Je něco, čím je Zambie učarovala? A co jim po návratu ze Zambie v Česku chybí?

O tom si budeme povídat v Barvínku v úterý 23. listopadu od 16 hodin, v sobotu v repríze krátce po jedenácté a také kdykoliv v audioarchivu.

Více o Aniččiných a Jendových zážitcích se dočtete na jejich blogu https://anickaajenda.wixsite.com/naskokvzambii

 

Jenda_Bareš

Viktoriiny_vodopády

Anna_Barešová