Škola v karanténě

Škola v karanténě

Pořad v souvislostech


Škola v karanténě
Budeme vysílat

Jukebox Barvínku
Barvínek o povolání: Horský záchranář
Únorový magazín
Vysílali jsme


Barvínek v terénu: Benediktinský klášter Rajhrad

Barvínek v terénu: Benediktinský klášter Rajhrad

Příští stanice: Antarktida
Audioarchiv

Zdánlivě je to splněný sen všech školáků: školy jsou zavřené a nikdo do nich nesmí. Jaké to ale je doopravdy? Ptali jsme se na to menších i větších, kluků i holek. A vy jejich odpovědi uslyšíte ve speciálním Barvínku, který vysíláme 14. dubna od 16.00.

„Zezačátku se mi to líbilo, skákala jsem metr dvacet vysoko, ale teď už se mi to tolik nelíbí. Chybí mi děcka ze školy a taky to, že doma mi nemůžou všechno vysvětlit tak, jak by mi to asi vysvětlili ve škole.“ To říká nejen Janička, ale taky další děti, kterých jsme se zeptali.

roušky

Zdá se, že nejvíc ze všeho klukům a holkám chybí spolužáci. Nuda doma zase tolik nehrozí: někde se šijí roušky, jinde mají hromadu školních úkolů. Eliška s Tomem zase kreslí obrázky pro potěšení a posílají je do domovů důchodců. „Doma se učí dobře, ale ne tak dobře jako ve třídě s paní učitelkou a kamarádama,“ hodnotí současnou situaci Tom. Jeho slova potvrzují taky další děti, třeba Bětka: „Těším se na spolužáky a celkem i na učitele, ale netěším se na ty písemky, co přijdou.“

Madlenka je na domácí vyučování zvyklá, maminka Kačka ji doma učí už nějakou dobu. Jak to vypadá? To vám prozradí v Barvínku, ve kterém se věnujeme tomu, jak kluci a holky zvládají učení bez školy. S problémy, které s sebou zavřené školy můžou přinášet, nám v živém vysílání poradí školní psycholožka Terezie Tučková. Budeme se jí ptát například na to, jak se vypořádat s velkými hromadami úkolů.

NyníHudební siesta
Skladba: Koncert pro harfu, kytaru orchestr a continuo b moll - Larghetto; Autor: Händel Georg Friedrich; Dirigent: Vlček Oldřich; Sóla: Brabec Lubomír - kytara, Englichová Kateřina  - harfa; Soubor: Virtuosi di Praga
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:0513+
13:30Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...