Jarní magazín Barvínku

Dubnový magazín Barvínku
5. dubna 2020 Barvínek Autor: Anežka Wiewiorková

Jaro je tady! V dubnovém magazínu Barvínku ho společně pořádně oslavíme. Uslyšíte, jak se má Barbora. Dozvíte se, na co příroda potřebuje hmyz. A popovídáme si samozřejmě taky o nadcházejících Velikonocích.

Na jaře všechno ožívá, a nejinak je tomu na loukách i polích. Všimli jste si někdy, kolik se na nich pohybuje hmyzu? O tom, že hmyzáci jsou sice malí, ale že by bez nich měl život na naší planetě velké problémy, nám poví entomolog Martin Záruba: "Hmyz nevyhyne nikdy celý, toho se nemusíme bát. Na to je příliš rozšířený a přizpůsobivý. Ale některé druhy na tom budou hůře a hůře, a systém přírody tím bude ohroženější."

Proč? A jak hmyzu pomoct? To se dozvíte v dubnovém magazínu Barvínku, ve kterém uslyšíte také to, jak se připravit na nadcházející Velikonoce, které budou nejspíš trochu netradiční. Hostem po telefonu bude P. Jiří Kaňa, který nám poradí, jak tyto svátky dobře prožít.

Uslyšíme se také s Barborou, která vám prozradí, jak se má, a jestli jí chybí škola. Poslouchejte v úterý 7. dubna - od  16.00 se na vás těší Áňa a Bětka :-)

berušky