S Barvínkem za komiksovými hrdiny

S Barvínkem za komiksovými hrdiny

Pořad v souvislostech


Komiksový Barvínek
Budeme vysílat

Magazín Barvínku
Sluchátko v Barvínku
Sluchátko v Barvínku
Vysílali jsme


Magazín Barvínku

Vzhůru do oblak!
Jukebox Barvínku
Audioarchiv
16. února 2020 Barvínek Autor: Anežka Wiewiorková

Zajímá vás, jak se kreslí komiks, a co je na něm tak skvělého? Tak to jste u nás na správném místě! 

V Barvínku tentokrát nahlédneme pod ruce malířům a kreslířům. Jak to dělají, že jsou jejich komiksové postavičky jako živé? Na slavného Ferdu Mravence se zeptáme odborníka na komiks Tomáše Prokůpka. A kdoví, třeba se za námi připlíží indián Rychlá Veverka, nebo alespoň jeho autor, výtvarník Pavel Čech.

"Komiks je způsob, jak člověk může něco vyprávět zároveň obrazem i slovem, podobá se filmu. Ale když chcete natočit film, potřebujete obrovský štáb, musí se na něm podílet spousta specialistů. Komiks si můžete vytvořit sami na stole," vysvětluje Tomáš Prokůpek, který nám ke čtení doporučil knížky Pavla Čecha. "Myslím, že opravdu výjimečná věc je jeho album Velké dobrodružství Pepíka Střechy. Je to příběh o klukovi, který koktá, a který hledá své místo v životě, snaží se tápavě porozumět světu kolem sebe."

Pavla Čecha jsme navštívili v jeho malířském ateliéru, kde právě sušil svoji indiánskouRychlá Veverka výbavu ze zimní výpravy. Toto tajemné místo plné krásných obrazů s námi můžete navštívit v Komiksovém Barvínku. Pavel Čech pro vás také nakreslil svého komiksového hrdinu, indiána Rychlého Veverku. Jeho obrázek můžete vyhrát, když se zapojíte do naší soutěže.

Zavítáme taky na výstavu Mravenčí a jiné práce, kde se potkáme s dalším komiksovým hrdinou - Ferdou Mravencem, kterého před více než devadesáti lety vymyslel Ondřej Sekora. 

Komiksový Barvínek vysíláme v úterý 18.2. od 16.00!

Sekora-17Sekora-13