Vzhůru do korun stromů

Vzhůru do korun stromů

Pořad v souvislostech


Březnový magazín
Budeme vysílat

Magazín Barvínku
Magazín Barvínku
Sluchátko
Vysílali jsme


Výlet na Měsíc

Výlet na Měsíc

Cyklo-Barvínek
Audioarchiv
2. března 2021 Barvínek Autor: Veronika Fráňová

Březnový magazín nás zavede do světa stromů a rostlin. Existuje v lese něco jako stromový internet? Jak se nejlépe starat o pokojové rostliny?

A kdo je to Tobiáš Lolness a proč žije na stromě? Odpovědi na nejen tyto otázky se dozvíte v dnešním Barvínku.

Od Jardy Slepičky z Lipky se tentokrát dozvíme, proč jsou lesy pro život na Zemi obzvláště důležité a zda i v lese existuje něco jako stromový internet. Ze stromů i na chvíli seskočíme a podíváme se na kvítka v našich bytech. Nakonec se opět podíváme na svět z korun stromů, a to očima Tobiáše Lolnesse!

Kvítka v bytě – to je docela nenápadný ateliér, který se nachází v pozapomenutých uličkách města Brna. Právě tam se Gabča vydala za Nikol, která toto místo provozuje ještě s kamarádkou Veronikou. Povídaly si o tom, jak ateliér vznikl a co stálo za myšlenkou ho vytvořit.

Nikol a VeronikaJaká byla první rostlina, kterou v rámci tzv. kvítkové pohotovosti zachránily? A je snadné pěstovat pokojové rostliny? Na co bychom si měli dávat pozor, abychom kvítkům zbytečně neubližovali? Pokud patříte mezi začátečníky, určitě vám přijdou vhod tipy, které rostliny byste si jako ne příliš zkušení pěstitelé měli pořídit a kterým se spíš vyhnout. Pokud si nevíte s nějakým kvítkem rady, stavte se do ateliéru Kvítka v bytě na Řeznické 2. V případě, že to máte do Brna daleko, vám může pomoct kniha Další kvítka v bytě, která bude k dostání v předprodeji 8. března.

Gabča a Nikol v ateliéru Kvítka v bytě

 

Magazín Barvínku poslouchejte 2. března od 16 hodin a v sobotu 6. března od 11 hodin.

Těšit se na vás bude Gabča a Verča!

 

 

ateliér Kvítka v bytě

Foto: Nikol Francová, Gabriela Pechová, Pixabay.com