Má Pavel Helan v telefonu iBoha?

Má Pavel Helan v telefonu iBoha?

Pořad v souvislostech


Pavel Helan v Barvínku
Budeme vysílat

S Aničkou a Jendou na skok v Zambii
Jukebox Barvínku
K tabuli půjde ... pan učitel!
Vysílali jsme


S Aničkou a Jendou na skok v Zambii

Jak se otevírají studánky?

Jak se otevírají studánky?
Audioarchiv
8. ledna 2021 Barvínek Autor: Anežka Wiewiorková

Pavla Helana určitě nemusíme představovat, jeho písničky jistě znáte a možná si je i zpíváte. Dokázali jste nám to minulý týden v barvínkovském magazínu, když jste nám psali, která z jeho písní je vaše nejoblíbenější.

„Brněnský přízvuk mám v krvi, ale mé domovy jsou čtyři: Brno, Ostrava, Slovensko a Praha,“ vysvětluje Pavel Helan, který se tentokrát vydal do brněnského studia Proglasu, kde vystoupil na benefičním koncertu a poprvé před publikem předvedl hru na cimbál! S mikrofonem ho tam odchytily Verča s Gabčou a pořádně ho pro Barvínek vyzpovídaly. Pavel si je na oplátku natočil do svého nového klipu Směj se očima - schválně, jestli je poznáte!

pavel_helan_02Co Pavla Helana inspiruje ke psaní písní? Existuje recept na zaručený hit? A jak se neopakovat? „Určitě je důležité poslouchat muziku, učit se od jiných – a pak s Boží pomocí jít vlastní cestou,“ říká Pavel o autorské tvorbě. Jaké to je, být písničkářem a zároveň křesťanem? „Vidím v lidech touhu jít na hlubinu, řešit otázky víry, nezůstávat u nějaké trapné ezoteriky. Ptají se, kdo je to Ježíš, jak to máš s tím Bohem? Nešlo by to bez něj? Poslouchám a říkám si, Duchu svatý, ať správně odpovím … protože já ty odpovědi nemám.“

Jaký byl Pavel Helan školák? Na jaké nástroje ještě hraje? A má v telefonu svého iBoha? Odpoví vám v úterý 12. ledna od 16.00 a v sobotu 16. ledna od 11.00.