Na výpravě za roboty

Na výpravě za roboty

Pořad v souvislostech


Lednový magazín
Budeme vysílat

S Aničkou a Jendou na skok v Zambii
Jukebox Barvínku
K tabuli půjde ... pan učitel!
Vysílali jsme


S Aničkou a Jendou na skok v Zambii

Jak se otevírají studánky?

Jak se otevírají studánky?
Audioarchiv
5. ledna 2021 Barvínek Autor: Anežka Wiewiorková

První barvínkovský magazín tohoto roku nás zavede do Technického muzea, kam se sjeli roboti z celého světa. Uslyšíte také o tom, jak se mění naše klima, a budeme i soutěžit!

Roboti všech tvarů a velikostí budou snad už v brzké době k vidění v brněnském Technickém muzeu. Tedy, roboti jsou na svých místech, ale návštěvníci za nimi zatím nemohou. Vypravili jsme se tak alespoň na malý průzkum s mikrofonem – čeká vás setkání s obřím triceratopsem i malým robotickým pejskem, bubnujícím Josefem ze hry Machinarium nebo s hrůzu nahánějícím Golemem. Navštívíme robotickou hernu a dozvíte se, jak vlastně vzniklo slovo robot!

V prvním Barvínku tohoto roku nás bude zajímat také klimatická změna. Co to je a kdo ji způsobil? To vysvětlí Jaroslav Slepička z LIPKY. Uslyšíte i kousek z rozhovoru, který připravujeme do příštího dílu – natočily jsme povídání s Pavlem Helanem a v lednovém magazínu Barvínku soutěžíme o jeho zpěvníky. Poslouchejte v úterý 5. ledna od 16.00 a napište nám, kterou jeho písničku máte nejraději a proč. Těší se na vás Verča a Štěpánka.

roboti_triceratopsroboti_golem

Foto: Technické muzeum Brno