Na výpravě za roboty

Na výpravě za roboty

Pořad v souvislostech


Lednový magazín
Budeme vysílat

Po Brně šalinou
Barvínek slaví Den Země
Barvínek slaví Den Země
Vysílali jsme


Po Brně šalinou

Dubnový magazín

Dubnový magazín
Audioarchiv
5. ledna 2021 Barvínek Autor: Anežka Wiewiorková

První barvínkovský magazín tohoto roku nás zavede do Technického muzea, kam se sjeli roboti z celého světa. Uslyšíte také o tom, jak se mění naše klima, a budeme i soutěžit!

Roboti všech tvarů a velikostí budou snad už v brzké době k vidění v brněnském Technickém muzeu. Tedy, roboti jsou na svých místech, ale návštěvníci za nimi zatím nemohou. Vypravili jsme se tak alespoň na malý průzkum s mikrofonem – čeká vás setkání s obřím triceratopsem i malým robotickým pejskem, bubnujícím Josefem ze hry Machinarium nebo s hrůzu nahánějícím Golemem. Navštívíme robotickou hernu a dozvíte se, jak vlastně vzniklo slovo robot!

V prvním Barvínku tohoto roku nás bude zajímat také klimatická změna. Co to je a kdo ji způsobil? To vysvětlí Jaroslav Slepička z LIPKY. Uslyšíte i kousek z rozhovoru, který připravujeme do příštího dílu – natočily jsme povídání s Pavlem Helanem a v lednovém magazínu Barvínku soutěžíme o jeho zpěvníky. Poslouchejte v úterý 5. ledna od 16.00 a napište nám, kterou jeho písničku máte nejraději a proč. Těší se na vás Verča a Štěpánka.

roboti_triceratopsroboti_golem

Foto: Technické muzeum Brno