Na olympiádu s Davidem Svobodou: Nejsilnější prožitky si neodnáším z ceremoniálů, ale ze sportovišť

Na olympiádu s Davidem Svobodou: Nejsilnější prožitky si neodnáším z ceremoniálů, ale ze sportovišť

Pořad v souvislostech


Olympijský Barvínek s pětibojařem Davidem Svobodou
Budeme vysílat

Magazín Barvínku
Sluchátko v Barvínku
Sluchátko v Barvínku
Vysílali jsme


Magazín Barvínku

Vzhůru do oblak!
Jukebox Barvínku
Audioarchiv
18. června 2021 Barvínek Autor: Veronika Fráňová

Přes dvě stě zemí, víc jak 11 tisíc sportovců reprezentující své země ve 28 stortovních disciplínách. Tribuny plné diváků, radost i zklamání, všudypřítomné kamery, rozhovory, tiskové konference, doprovodný program, několikahodinová show na olympijském stadionu s kapacitou 80 000 diváků. Takovou atmosféru nabízí účast na letních olympijských hrách. Vydejte se s námi na olympiádu!

Tedy alespoň na vlnách Proglasu.

Mezinárodní olympijský den, který připadá na 23. června, si připomeneme s Davidem Svobodou - úspěšným sportovcem, olympionikem a držitelem zlaté medaile z Letních olympijských her v Londýně 2012, který na vlastní kůži zažil atmosféru pod pěti barevnými kruhy.

Proč se začal věnovat pětiboji? Která z disciplín je pro něj nejtěžší a kterou má naopak nejradši? A jaké to je reprezentovat svoji zemi na olympiádě před statisíci diváky?

Olympionici musí na samotné místo konání her dorazit podle Davida Svobody mnohem dřív jak diváci. Mají ale čas i na prohlídku místa nebo návštěvu památek? "Většinou, paradoxně, čím cestujeme dál, tím máme víc času na aklimatizaci, víc příležitostí podívat se někam mimo sportoviště. V posledním týdnu máme tréninkový program a také spoustu mediálních a společenských aktivit, ale to si člověk namixuje jak chce, sportovec od sportovce."

Svoboda_David_2_Proglas_2021

Co pro něj znamenalo vítězství na olympiádě v Londýně a co tehdy prožíval? "Předávání medailí se vnímá jako to nejkrásnější. Mně tedy nejkrásnější momenty přinesl ten samotný sportovní den, ty výkony v těch dispiplínách, to jsou ty největší odměny a ty nejkrásnější prožitky, a ten ceremoniál, to už je taková slavnostní příležitost, taková ta dekorace, která je taky krásná, ale já jsem ty nejsilnější prožitky měl přímo z těch sportovišť."

vlajky_olympiáda_pixabay

 

Olympijský Barvínek s Davidem Svobodou poslouchejte v úterý 22. června od 16 hodin, v repríze v sobotu krátce po jedenácté a také kdykoliv v audioarchivu.

 

 

Foto: Pavel Šaněk, Radio Proglas, Pixabay.com