Jak namalovat vejce s Jukeboxem Barvínku?

Jak namalovat vejce s Jukeboxem Barvínku?

Pořad v souvislostech


Jukebox Barvínku
Budeme vysílat

Do světa deskových her s Vláďou Chvátilem
Do světa deskových her s Vláďou Chvátilem
Barvínek
Vysílali jsme


Zdravotní klaun a doktor Miloň Milý

Zdravotní klaun a doktor Miloň Milý

Magazín Barvínku
Audioarchiv
27. června 2021 JUKEBOX Barvínku, Barvínek Autor: Gabriela Pechová

Odpověď na tuto otázku můžete nalézt již toto úterý, tedy 29. června v 16 hodin. Na Radiu Proglas si budete moct zasoutěžit o knihu, kterou nám věnovala Moravská galerie - Jak namalovat vejce? Příběh malíře Josefa Šímy. Čekat na vás bude předprázdninový Jukebox s Gabčou a Štěpánkou!

NKnize fandí také naše kolegyně, vodicí fenka Safi!echte se unést časem do historie, za Josefem Šímou, malířem, který žil a tvořil ve 20. století. Právě tento čas byl věkem plným zvratů. Probíhaly války, nejdříve ta první, pak druhá světová, poté nastala i válka studená. Byl to však i čas, kdy se rodily nové umělecké směry - vtipný dadaismus, snový surrealismus a mnohé další. S Josefem Šímou proplujeme dějinami, protože toho mnoho zažil, uvidíme jej jako vojáka v zákopech, ale i jako chlapíka procházejícího se po pařížských bulvárech. Navíc se opravdu dozvíte, proč a jak maloval vejce plující oblohou!

Kluci a holky, možná to vypadá jako další hodina dějepisu, nebo dokonce výtvarné výchovy, ale opravdu to tak není! V knize je totiž plno komiksů, které vás posadí do křesla a nepustí vás z něj, dokud z knihy nepřečtěte poslední písmenko!Vyhraj knihu nominovanou na prestižní ocenění Magnesia Litera!

Vyhrát tuto knihu je opravdu snadné!

Stačí v již zmíněný čas zavolat na číslo 543 217 242, odpovědět na otázku, která se týká hudebního světa, a jako poslední, a ten nejmilejší krok, na vás čeká výběr písničky dle vašeho gusta! Tímto budete automaticky zařazeni do slosování o tuto knihu.

! Nakonec malé upozornění !

Kvůli změně programu bude Jukebox jen půl hodiny, neváhejte tedy s voláním a mějte v 16 hodin připravené mobilní telefony!

foto: Veronika Fráňová, Radio Proglas