Barvínek o Písničkách na celý rok

Barvínek o Písničkách na celý rok

Pořad v souvislostech


S manželi Šimíčkovými: Písničky na celý rok
Budeme vysílat

Magazín Barvínku
Magazín Barvínku
Sluchátko
Vysílali jsme


Výlet na Měsíc

Výlet na Měsíc

Cyklo-Barvínek
Audioarchiv
11. července 2021 Barvínek Autor: Veronika Fráňová

Co se stane, když se spojí dětští muzikanti s dospělými profesionály? Vznikne jedinečný čtyřdílný cyklus na čtvero ročních období ve stylu 'cross over' Jaroslava Šimíčka na texty Dany Šimíčkové. O Písničkách na celý rok si s manželi Šimíčkovými budeme povídat v Barvínku 13. července od 16 hodin.

Ať je horko nebo mráz, písničky si zpívám rád! A o co snadnější to může být s Písničkami na celý rok!

Rok 2020 byl nestandardní, i přesto ale vznikaly nové hudební projekty! A tak je to i v případě projektu Písničky na celý rok. Jako dárek ke Dni dětí 1. června 2021 vyšlo stejnojmenné cédéčko manželů Jaroslava a Dany Šimíčkových. A kdo se do něj zapojil?

Písničky na celý rok_2

Byli to členové Dětského pěveckého sboru Českého rozhlasu s paní sbormistryní Věrou Hrdinkovou, členové jazzové vokální kapely Prime Time Voice - Dana Šimíčková, Taťána Roskovcová a Marta Marinová, hudebně je doplnili David Fárek na saxofon, Miroslav Lacko na klavír a elektrické piano a Jaroslav Šimíček na kytaru, baskytaru, klávesové nástroje a jiné doprovodné hudební nástroje. Projekt získal záštitu Českého rozhlasu, TV Noe a sklidil také velké sympatie patronky festivalu ZUŠ Open Magdaleny Kožené.

A jak se natáčí takové cédéčko v době pandemie? Zeptali jsme se manželů Šimíčkových. "Bylo to krásné, ač jsme se setkávali jen po částech. Natáčeli jsme ve stejných prostorách, ale v jiném čase. Ale našeho hráče na klávesové nástroje Mirka Lacka jsme nepotkali vůbec, ten natáčel z domova. Dali jsme si pár instrukcí a doma to natočil. Podobně vznikal i klip," s úsměvem vysvětlují manželé Jaroslav a Dana Šimíčkovi.

A jaké písničky na CD uslyšíme? Otevírá jej píseň o jaru Něco je ve vzduchu, následuje píseň věnovaná létu Wakan tanka, ve které se vydáme mezi indiány. Třetí v pořadí je píseň o podzimu Milý podzime a cédéčko uzavírá Hádej, kdo to je, která je věnovaná zimě, ale co byste určitě nečekali, je v rytmu samby!

Písničky na celý rok_3

Jak nápad vznikl? Proč se rozhodli natočit písničky o ročních obdobích? A komu jsou písničky určené?

Barvínek plný Písniček na celý rok poslouchejte v úterý 13. července od 16 hodin, v repríze v sobotu 17. 7. a kdykoliv v audioarchivu!


Písničky na celý rok_4

foto: Dana Šimíčková, Veronika Fráňová