Plavba po Vltavě s Bedřichem Smetanou

Plavba po Vltavě s Bedřichem Smetanou

Pořad v souvislostech


Květnový magazín
Budeme vysílat

Do světa deskových her s Vláďou Chvátilem
Do světa deskových her s Vláďou Chvátilem
Barvínek
Vysílali jsme


Zdravotní klaun a doktor Miloň Milý

Zdravotní klaun a doktor Miloň Milý

Magazín Barvínku
Audioarchiv
4. května 2021 Barvínek Autor: Gabriela Pechová

Nadešlo první květnové úterý a s ním i další magazín Barvínku! V tom dnešním si společně připomeneme významného českého skladatele Bedřicha Smetanu, od jehož úmrtí letos uplyne celých 137 let, se Štěpánkou poté zamíříme do Moravské galerie v Brně. Tam nás lektorky Káťa, Míša, Romča a Dominika pozvou na letní artcampy. Nakonec si nezapomeňte držet palce, protože nás čeká vyhlášení výherců jarní soutěže!


Bedřich Smetana
Kdo by neznal světoznámého skladatele Bedřicha Smetanu! V Barvínku se ponoříme do jeho života i tvorby a vezmeme to, jak se říká, pěkně od podlahy a hezky popořádku – od jeho narození až po konec umělecké kariéry. Ovšem pozor! Nečekejte nudná fakta, ale pořádnou dávku zákulisních a ne příliš známých informací ze života jednoho z nejvýznamnějších českých skladatelů! Věděli jste například, že paní Smetanová den předtím, než se jí narodil malý Bedříšek, celou noc protančila? Nebo to, že Bedřich nebyl úplně vzorným školákem? Tyto a jiné zajímavosti z jeho života, ale i více o jeho operách, se dozvíte v úterním Barvínku!

Pokud jste tvořivé duše, čeká tu na vás příspěvek Štěpánky, která se vydala do Moravské galerie v Brně. Lektorky Káťa, Míša, Romča a Dominika vám představí letní artcampy, které tato galerie přes prázdniny nabídne. Prožili byste rádi jeden rok pouze v jednom týdnu? To vám nabídne hudebně-výtvarný tábor s názvem Lidový rok, který probíhá ve spolupráci s Filharmonií Brno. Nečeká na vás jen tento artcamp, holky vám představí hned všechny čtyři, kterých se budete moct během prázdnin zúčastnit. A které to budou? Nechte se překvapit!

Artcamp v Moravské galerii Brno

Z šuplíku tu na nás stále kouká kniha Prašina a Třikrát detektiv Kalle! Už zítra se ale vydají na dobrodružnou cestu poštou, a to rovnou k vám, kteří jste se zapojili do jarní soutěže! Cen nemáme neomezeně, a tak zítra vylosujeme dva z vás, za kterými tyto knihy poputují.

V úterý 4. května v 16 hodin se na vás bude na Proglasu těšit Verča a Gabča

Foto: pixabay.cz, commons.wikimedia.org, archiv Moravské galerie Brno