Jarní soutěž Barvínku!

Jarní soutěž Barvínku!

Pořad v souvislostech


Dubnový magazín
Budeme vysílat

Do světa deskových her s Vláďou Chvátilem
Do světa deskových her s Vláďou Chvátilem
Barvínek
Vysílali jsme


Zdravotní klaun a doktor Miloň Milý

Zdravotní klaun a doktor Miloň Milý

Magazín Barvínku
Audioarchiv
6. dubna 2021 Barvínek Autor: Gabriela Pechová

Namaluj pohlednici, napiš pozdrav, vyfoť se s ní a odešli! Kromě možné výhry tě na duši pohladí i dobrý pocit. A proč? No tu pohlednici pošleš přece do domova seniorů!

Od 6. dubna do 3. května běží jarní soutěž Barvínku. Inspirovali jsme se nápadem projektu Úsměv do schránky, který spojuje domovy seniorů s lidmi, kteří chtějí udělat druhým radost. Co je tedy vaším úkolem?

  1. Namalovat pohledniciúsměv do schránky
  2. Napsat na druhou stranu pozdrav dědečkům a babičkám do domova seniorů
  3. Vyfotit se s pohlednicí
  4. Fotku zaslat na emailovou adresu junior@proglas.cz společně s tvým jménem
  5. Vybrat si ze stránky usmevdoschranky.cz domov, kam bys chtěl pohlednici zaslat (pokud nevíš, jak adresu na stránkách vyhledat, stačí si v našem audioarchivu poslechnout Dubnový magazín, kde mluvíme s Denisou, která postup hezky vysvětluje)
  6. Odeslat pohlednici

Nejenže tě bude na duši hřát dobrý pocit, že jsi mohl někomu vykouzlit úsměv na tváři, ty ale za to můžeš i něco vyhrát! A co?

Protože jsme tento měsíc, 2. dubna, oslavili Mezinárodní den dětské knihy, výhrou nebude nic jiného, než právě kniha. Vylosujeme 2 šťastlivce, kteří jednu z nich dostanou:

Prašina

První knihou je Prašina, to je tajuplné místo uprostřed Prahy. Na Prašině však nefunguje elektřina. Chceš někomu zavolat? Nic, žádný signál. Je libo podívat se na televizi? Tak na tu se na Prašině nepodíváš, můžeš se podívat leda tak na černou obrazovku. Jirka, Tonda a En se vydávají do této strašidelné části města pátrat po tajemství, které by mohlo pomoci změnit svět. Vypořádají se s partou chlapů, kteří se na Prašinu vydali za stejným účelem? Pokud vás bavily Rychlé šípy, bude vás bavit i Prašina!

 

 

 

Trikrat detektiv Kalle

Druhou je kniha Třikrát detektiv Kalle od švédské spisovatelky Astrid Lindgrenové. Jsou to vlastně tři knihy dobrodružství v jedné! Kalle hodlá vyřešit se svými kamarády Evou Lottou a Andersem tři případy! Nejdříve loupež, poté vraždu a nakonec únos! Vydejte se spolu s nimi do městečka Lillköping a zažijte dobrodružství, jaké jste ještě nezažili!

Pohlednice posílejte do pondělí 3. května do 12 hodin.

Na vaše pohlednice se těší Gabča, Verča a Štěpánka!

Foto: pixabay.cz, Facebooková stránka Úsměv do schránky, albatros.cz, paseka.cz