Po stopách sv. Jiřího a Hanse Christiana Andersena

Po stopách sv. Jiřího a Hanse Christiana Andersena

Pořad v souvislostech


Dubnový magazín
Budeme vysílat

Po Brně šalinou
Barvínek slaví Den Země
Barvínek slaví Den Země
Vysílali jsme


Po Brně šalinou

Dubnový magazín

Dubnový magazín
Audioarchiv
6. dubna 2021 Barvínek Autor: Štěpánka Minárová

Máme tady duben a s ním pravidelný magazín Barvínku. Víš, jaký svatý je zobrazován jako voják na bílém koni bojující s drakem? Jaký svátek spojený s narozením známého dánského autora dětských pohádek Hanse Christiana Andersena slavíme 2. dubna? A jak potěšit babičky a dědečky „Úsměvem“? Tušíš? Pokud ne, nevadí. Odpovědi na tyto otázky nabídne náš úterní magazín. A nejen to, připravily jsme pro vás také soutěž!

svatý JiříVezměme to ale pěkně popořádku. V Barvínku jsme přivítaly několik zajímavých a vzácných hostů. Ten první za námi přicestoval z neuvěřitelné dálky – až ze 3. století. A není jím nikdo jiný než udatný rytíř sv. Jiří. Dovolily jsme se ho zeptat na několik zajímavých otázek, dokonce jsme zabrousily i k legendě o tom, jak údajně přemohl draka! A pokud se chceš dozvědět, jak to s tou legendou doopravdy je, nenech si jeho poutavé vyprávění v úterním magazínu ujít. Tím to ale nekončí....

dětská knížka

Za dalším hostem jsme už tak daleko putovat nemusely, stačil nám jeden telefonát a už jsme mohly vesele zjišťovat, co má známý pohádkář Hans Christian Andersen společného s Mezinárodním dnem dětské knihy. A zjistily jsme to. Jsou to narozeniny! Hans Christian Andersen se narodil 2. dubna roku 1805, a jelikož jeho pohádky znají děti po celém světě, dostala i dětská kniha svůj „narozeninový“ den. A právě na počest pana Andersena se slaví 2. dubna. V knihovnách napříč Českou republikou se oslav můžete zúčastnit v rámci kouzelné pohádkové noci - Noci s Andersenem. Vzhledem k současným omezením ale vymyslely knihovny pro děti náhradní program. O jednom takovém jsme si povídaly s vedoucím pobočky Knihovny Jiřího Mahena v Brně v Bohunicích Romanem Pospíšilem.

posta_schrankyA na závěr nás čeká taková sladká tečka. Chceme dělat radost a vy se do toho můžete zapojit společně s námi. Jak? To už prozradí Denisa, které je jednou z organizátorek projektu Úsměv do schránky. Možná jste o něm slyšeli v rámci tzv. „ Velikonoční výzvy“. O co jde? Namalovat nebo koupit pohlednici, napsat pozdrav a odeslat ji babičkám a dědečkům do domova seniorů. Jak na to? To nám prozradí právě Denisa. Velikonoční výzva už je sice za námi, ale jaro je před námi. A co takhle někomu vykouzlit úsměv na tváři pěknou jarní pohlednící! A aby toho nebylo málo, připravily jsme pro vás jarní soutěž!

Pokud chceš slyšet víc, nezapomeň nás poslouchat v úterý 6. 4. od 16 hodin. Těší se na vás Gabča a Verča

Foto: Pixabay.com, archiv Proglasu