Po stopách sv. Jiřího a Hanse Christiana Andersena

Po stopách sv. Jiřího a Hanse Christiana Andersena

Pořad v souvislostech


Dubnový magazín
Budeme vysílat

Magazín Barvínku
Magazín Barvínku
Sluchátko
Vysílali jsme


Výlet na Měsíc

Výlet na Měsíc

Cyklo-Barvínek
Audioarchiv
6. dubna 2021 Barvínek Autor: Štěpánka Minárová

Máme tady duben a s ním pravidelný magazín Barvínku. Víš, jaký svatý je zobrazován jako voják na bílém koni bojující s drakem? Jaký svátek spojený s narozením známého dánského autora dětských pohádek Hanse Christiana Andersena slavíme 2. dubna?

 A jak potěšit babičky a dědečky „Úsměvem“? Tušíš? Pokud ne, nevadí. Odpovědi na tyto otázky nabídne náš úterní magazín. A nejen to, připravily jsme pro vás také soutěž!

svatý JiříVezměme to ale pěkně popořádku. V Barvínku jsme přivítaly několik zajímavých a vzácných hostů. Ten první za námi přicestoval z neuvěřitelné dálky – až ze 3. století. A není jím nikdo jiný než udatný rytíř sv. Jiří. Dovolily jsme se ho zeptat na několik zajímavých otázek, dokonce jsme zabrousily i k legendě o tom, jak údajně přemohl draka! A pokud se chceš dozvědět, jak to s tou legendou doopravdy je, nenech si jeho poutavé vyprávění v úterním magazínu ujít. Tím to ale nekončí....

dětská knížka

Za dalším hostem jsme už tak daleko putovat nemusely, stačil nám jeden telefonát a už jsme mohly vesele zjišťovat, co má známý pohádkář Hans Christian Andersen společného s Mezinárodním dnem dětské knihy. A zjistily jsme to. Jsou to narozeniny! Hans Christian Andersen se narodil 2. dubna roku 1805, a jelikož jeho pohádky znají děti po celém světě, dostala i dětská kniha svůj „narozeninový“ den. A právě na počest pana Andersena se slaví 2. dubna. V knihovnách napříč Českou republikou se oslav můžete zúčastnit v rámci kouzelné pohádkové noci - Noci s Andersenem. Vzhledem k současným omezením ale vymyslely knihovny pro děti náhradní program. O jednom takovém jsme si povídaly s vedoucím pobočky Knihovny Jiřího Mahena v Brně v Bohunicích Romanem Pospíšilem.

posta_schrankyA na závěr nás čeká taková sladká tečka. Chceme dělat radost a vy se do toho můžete zapojit společně s námi. Jak? To už prozradí Denisa, které je jednou z organizátorek projektu Úsměv do schránky. Možná jste o něm slyšeli v rámci tzv. „ Velikonoční výzvy“. O co jde? Namalovat nebo koupit pohlednici, napsat pozdrav a odeslat ji babičkám a dědečkům do domova seniorů. Jak na to? To nám prozradí právě Denisa. Velikonoční výzva už je sice za námi, ale jaro je před námi. A co takhle někomu vykouzlit úsměv na tváři pěknou jarní pohlednící! A aby toho nebylo málo, připravily jsme pro vás jarní soutěž!

Pokud chceš slyšet víc, nezapomeň nás poslouchat v úterý 6. 4. od 16 hodin. Těší se na vás Gabča a Verča

Foto: Pixabay.com, archiv Proglasu