Barvínek o zpovědi: Jak mě potrestá Bůh Otec? Tím, že mě obejme a políbí

Barvínek o zpovědi: Jak mě potrestá Bůh Otec? Tím, že mě obejme a políbí

Pořad v souvislostech


O zpovědi
Budeme vysílat

Magazín Barvínku
Magazín Barvínku
Sluchátko
Vysílali jsme


Výlet na Měsíc

Výlet na Měsíc

Cyklo-Barvínek
Audioarchiv
20. října 2020 Barvínek Autor: Anežka Wiewiorková

Je tu nový měsíc a mně se zase nechce ke zpovědi, i když vím, že bych jít měla. Že ten pocit dobře znáte? 

Nejste v tom sami – dokonce i kněz musí sám sebe někdy přemlouvat, když má jít ke svátosti smíření. Prozradil nám to P. Jenda Krbec, kterého jsme se ptaly, proč úsilí sebrat odvahu a vstoupit do zpovědnice rozhodně stojí za to. 

„Po vyznání ve svátosti smíření máme jistotu, že je všechno odpuštěno,“ vysvětluje Jenda s tím, že důležitá je lítost nad věcmi, které se nepovedly. Ano, Bůh nám často odpustí ještě před vstupem do zpovědnice, pokud opravdu hodně litujeme. Ale právě vyznáním před knězem máme jasno: tímto selháním se už nemusíme trápit.

zpověď01

 

„Nejkrásnější je, a je důležité si to opakovat, podobenství z Lukášova evangelia. Jak trestá otec svého marnotratného syna? Potrestá ho políbením. To si musíme opakovat, pokud máme strach z vyznání hříchů. Jak mě potrestá Bůh Otec? Tím, že mě obejme a políbí,“ zdůrazňuje Jenda.

Jendy jsme se ptaly na spoustu věcí: co dělat, když se nám ke zpovědi nechce? Musíme vždycky používat zpovědní zrcadlo? Co dělá kněz ve zpovědnici, když zrovna nikdo nejde? A u koho se zpovídá papež? To uslyšíte v Barvínku 20. října od 16.00, reprízu vysíláme v sobotu 24. října krátce po jedenácté dopoledne.

Foto: Pixabay.com