Jaro klepe na dveře!

Jaro klepe na dveře!

Pořad v souvislostech


Březnový magazín
Budeme vysílat

Indiáni v Anthroposu
Život jako vystřihovánka
Ministranti v akci
Vysílali jsme

Jukebox Barvínku

Bylinkový Barvínek

Bylinkový Barvínek
Audioarchiv
1. března 2022 Barvínek Autor: Veronika Fráňová

Kdy slavíme Mezinárodní den vody? Proč se jí na Den Pí koláče? Co je to Ponožková výzva? A kdo byla Gianna Beretta Molla? Zaposlouchtejte se do březnového magazínu Barvínku!

V březnovém magazínu se v cyklu Svatí 20. a 21. století vydáme do Itálie. Seznámíme se se svatou Giannou Berettou Mollou, patronkou lékařek, maminek a nenarozených dětí.

V magazínu si posvítíme také na významné dny, které si v březnu připomínáme. Je to například Den downova syndromu 21. března, se kterým je spojena i oblíbená ponožková výzva. Hned vzápětí 22. března slavíme Den vody. Pozvali jsme si proto do Barvínku Aničkou Slavíkovou z LIPKY (školského zařízení pro enviromentální vzdělávání), která nám poví víc o tom, odkud k nám putuje voda až do našich domácností. Povídání s Aničkou tak zahájí nový krátký cyklus o vodě, kterému se budeme věnovat i v následujících magazínech tohoto školního roku.

A na 13. března připadá den, který se zvlášť oblíbený u matematiků. Je jím Den čísla Pí, nebo také Ludolfova čísla. O tom, jak probíhají oslavy, ale také jiné zajímavosti s tím spojené se dozvíte v úterý 1. března od 16 hodin!