Lednový magazín Barvínku je tady!

Lednový magazín Barvínku je tady!

Pořad v souvislostech


Lednový magazín
Budeme vysílat

Do světa deskových her s Vláďou Chvátilem
Do světa deskových her s Vláďou Chvátilem
Barvínek
Vysílali jsme


Zdravotní klaun a doktor Miloň Milý

Zdravotní klaun a doktor Miloň Milý

Magazín Barvínku
Audioarchiv
3. ledna 2022 Barvínek, Vánoce Autor: Veronika Fráňová

V lednovém magazínu Barvínku se vydáme společně s Kašparem, Melicharem a Baltazarem do Betléma, dozvíme se důležité informace o letošní Tříkrálové sbírce a vyzpovídáme také samotné koledníky. 

V rámci cyklu Svatí 20. a 21. století si představíme kandidáta na svatořečení, blahoslaveného Carla Acutise, a také nás čeká rozhovor se spisovatelem a laureátem Nobelovy ceny za literaturu Jaroslavem Seifertem.

Od 1. do 16. ledna probíhá tradiční Tříkrálová sbírka, kterou završí Tříkrálový koncert v Městském divadle Brno. Charita České repulibky tím poděkuje koledníkům dobrovolníkům, kteří se letos vydají vybírat po českých domácnostech příspěvky na dobrou věc. Tím to ale zdaleka nekončí! Charita Brno si i letos připravila pro koledníky soutěž: 

Zdokumentuj svoji koledu a vyhraj tablet nebo mobil!

Blíže nám ji představila Simona Císařová: "Letos soutěžíme o tablet Samsung Galaxy A7, o mobilní telefon Samsung Galaxy A12 a o mobilní telefon Samsung Galaxy A02sPříspěvek do soutěže můžete posílat do 31. ledna 2022 na email soutez@brno.charita.cz. Nejpozději 15. února vylosujeme ze všech došlých příspěvků výherce hlavních cen i drobných tříkrálových dárečků."

Pro více informací a pravidla soutěže se podívejte přímo na stránky Charity Brno https://dchb.charita.cz/trikralova-sbirka/soutez-pro-koledniky/

V Barvínku jsme se zeptaly také samotných koledníků, proč se zrovna oni účastní Tříkrálové sbírky, co by poradili ostatním dětem, které se do sbírky teprve zapojí, a také na to, co by popřáli letošní sbírce.

Lednový magazín poslouchejte v úterý od 16 hodin, v repríze v sobotu od 11 hodin a také v audioarchivu. Na slyšenou se bude těšit Verča a Gabča!